AFRYKAŃSKIE KLIMATY:)

2018-11-27 05:55:18 (ost. akt: 2018-11-27 05:58:59)

Każdy inny, wszyscy równi. Czyli o wizycie pewnego Afrykańczyka w naszej szkole.

20-21 listopada 2018 r.,w ramach zajęć o tolerancji, pedagog szkolny Aleksandra Fila i Ks.Piotr Drzewiński zorganizowali w naszej szkole spotkanie młodzieży z O.Emmanuelem Noufé z Burkina Faso, w Afryce Zachodniej. Ojciec Emmanuel jest misjonarzem Afryki ze Zgromadzenia Ojców Białych, choć jak podkreśla, żartując, jest czarny. Nie zabrakło barwnych opowieści o Afryce i misjach. O.Emmanuel uczy się języka polskiego od ponad roku, i choć twierdzi, że "język polski to nie bułka z masłem", radzi sobie doskonale. Podczas zajęć młodzież miała niezliczoną liczbę pytań, na ktore O.Emmanuel chętnie odpowiadał. To jego pierwsza, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia wizyta w naszej szkole. Na co dzień o.Noufé przebywa w Natalinie/k.Lublina.