BEZPIECZEŃSTWO NA LODZIE

2019-02-07 14:36:20 (ost. akt: 2019-02-07 14:38:35)

„Bezpieczeństwo na lodzie”
W prelekcji na temat zachowań na akwenach zimą, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie, uczestniczyła młodzież naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak należy się przygotować przed wejściem na lód, a także, czego unikać podczas zimowej aury. Najważniejszym elementem był jednak pokaz samoratowania w przypadku załamania pokrywy lodowej, a także instruktaż w zakresie ratowania innej osoby, pod którą załamał się lód. Młodzież mogła obejrzeć sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym, a także podstawowe elementy wyposażenia, które powinna posiadać osoba wchodząca na lód. Szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciej Rokus opowiedział o przypadkach zdarzeń na pokrywie lodowej, które miały miejsce w naszym województwie.