menu

IDŹ WŁASNĄ DROGĄ

2019-04-28 18:38:43 (ost. akt: 2019-04-28 19:06:34)

IDŹ WŁASNĄ DROGĄ

W piątek 26 kwietnia 2019 r. klasy maturalne oficjalnie zakończyły rok szkolny 2018/2019.

Przygotowana na ten dzień uroczystość składała się z dwóch odsłon. Część oficjalna obejmowała wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Usłyszeliśmy bardzo miłe słowa z ust Pani Dyrektor, która podkreślała ciężką pracę maturzystów i nauczycieli włożoną w proces edukacyjny absolwentów. Następnie wspólnie z wychowawcami klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły i inne inicjatywy, w których tegoroczni maturzyści brali udział.

Druga część uroczystości była niespodzianką przygotowaną dla absolwentów przez Panie: Iwonę Wojciechowską i Annę Zengotę oraz uczennice klasy II LO Klaudię Tabakę i Julię Kopyś. Gościnnie wystąpił również student II roku Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O oprawę muzyczną tego dnia zadbał uczeń klasy II liceum ogólnokształcącego Jakub Lizun.

Maturzyści mogli obejrzeć prezentację wzbogaconą opisem wydarzeń, w których brali udział podczas nauki w ZS nr 1 oraz wysłuchać pamiętnika „Z życia studenta”. Na koniec nie zabrakło życzeń i wspólnego śpiewania „To już jest koniec”. Absolwentów zachęcał do zabawy przewodniczący Samorządu Szkolnego Maciej Domżała.

W tym roku została również zapoczątkowana tradycja sadzenia pamiątkowego drzewa. Po uroczystości przedstawiciele klasy udali się na dziedziniec szkoły i tam wspólnie posadzili „pamiątkowe iglaki” i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Aby zobaczyć fotorelację (autor: Pani Izabela Paś - Gąsecka) z uroczystości zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: