"GORĄCZKA ZŁOTA 2019" - ZBIERAMY I POMAGAMY!

2019-06-05 14:26:44 (ost. akt: 2019-06-06 14:32:17)

„Gorączka Złota 2019” – Zbieramy i pomagamy

„Gorączka Złota” to akcja, która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1,2 i 5 groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach i firmach. Tegoroczna akcja jest szczególna, ponieważ jej finał przypada podczas obchodów 100 – lecia istnienia PCK.
Wolontariusze Szkolnego Koła PCK, by pomóc swoim rówieśnikom, zorganizowali zbiórkę monet wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Zebrane przez nas fundusze ( 15 kg) przeznaczone są na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci, pochodzących z ubogich rodzin. „Gorączka Złota”, oprócz pozyskania środków na kolonie dla dzieci, ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promujemy ideę wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania i włączyli się w tegoroczną akcję.

Pamiętajmy, nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.