SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA (SIGG)

2019-10-14 18:04:20 (ost. akt: 2019-10-18 04:05:09)

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)

Młodzież z ZS nr 1 po raz kolejny bierze udział w XVIII edycji SIGG. Gra ma na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów wiedzą z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych, inwestowania oraz oszczędzania. Uczniowie uczą się praktycznie na czym polega inwestowanie na giełdzie, poznają ryzyko inwestycyjne i skutki negatywnych decyzji, które każdego dnia mają przełożenie na pozycję zespołu w rankingu SIGG.W zespołach 2-4 osobowych inwestują wirtualne 20 000 zł. otrzymują dostęp on-line do notowań giełdowych, które mogą zainwestować w akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Dzięki zmodernizowanej platformie GPWtr@der uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności inwestowania w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację im. Lesława A. Pagi oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W projekcie „(SIGG)” biorą następujące osoby:
Drużyna 1
1.Maja Anielska kl. III TE