NA ŚCIEŻCE DYDAKTYCZNEJ "DROGA DO PRZYRODY"

2017-10-16 13:21:39 (ost. akt: 2017-10-27 13:55:33)

„Droga do przyrody”

Do leśniczówki Lipnik przyjechaliśmy rowerami. Przed przyjazdem zostaliśmy przeszkoleni przez przedstawicieli policji odnośnie bezpieczeństwa na drodze. Mimo zmęczenia podróżą, spacer po ścieżce dydaktycznej przebiegał bardzo miło. Pan leśniczy ciekawie przekazał uczestnikom wycieczki informacje o licznych gatunkach drzew: powszechnie znanych, jak sosna zwyczajna, czy świerk pospolity, po te najrzadsze, jak np. daglezja. Na trasie ścieżki ustawione są tablice informacyjne, dzięki którym mogliśmy zapoznać się z licznymi gatunkami zwierząt występujących na naszym terenie i tajnikami pracy leśników. Z dużym zaciekawieniem oglądaliśmy modele pułapek na szkodniki i wylęgarkę na boreczniki. Mini ogródek dendrologiczny był znakomitym miejscem do przeprowadzenia zajęć z botaniki. Na ostatnim odcinku trasy spotkaliśmy wielką przyrodniczą atrakcję, którą stanowi dąb olbrzym, liczący 320 lat. Nasz pobyt zakończyliśmy przy ognisku rozmawiając o planach koła ekologicznego.