EMANCYPOWANE-PREMIERA SZTUKI

2017-11-15 03:30:30 (ost. akt: 2017-11-15 03:55:56)

EMANCYPOWANE

Sztuka Teatralna

9 listopada w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej, wystawiona została sztuka teatralna ”EMANCYPOWANE” Michała Bałuckiego. Komedię przygotowała młodzież szkół powiatu szczycieńskiego, podczas 17 spotkań warsztatowych, odbywających się późnymi popołudniami, trwających od 18 września, pod kierunkiem pani Aliny Kowalskiej. Wzięli w nich udział między innymi uczniowie naszej szkoły. Wspólnie spędzone około 70 godzin, były czasem integracji grupowej, której elementami jednoczącymi stały się zainteresowania artystyczne i wzajemne empatie. Warsztaty teatralne były czasem nie tylko ciężkiej pracy scenicznej, ale nade wszystko dobrej i twórczej zabawy. Jej zwieńczeniem był spektakl, który okazał wielkim sukcesem. Zgromadzona, liczna publiczność , w tym duża grupa młodzieży, nagrodziła wykonawców gromkimi brawami i słowami uznania dla wyjątkowych talentów , a dyrektor MDK zaprosił młodzież do ponownego jej wystawienia na deskach swojej placówki. Zaproszenie przyjęte zostało przez młodzież z wielkim przyjemnością.
Słowa uznania za wielki wkład pracy w przygotowanie i wystawienie sztuki należą się:
Wiktorii Tomczyk kl. IV TE
Karolinie Stańczak kl. III TI
Maciejowi Bocianiakowi kl. I TI
Dawidowi Cieślukowi kl. II TI
Kamilowi Jakubcewiczowi kl. II TI
Maciejowi Samsel uczniowi ZS nr 2
Uczniom ZS nr 3:
Karolinie Wrzosek
Paulinie Kęsickiej
Gabrielowi Kąkolewskiemu
Danielowi Tomczykowi uczniowi Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Szymanach.