11 LISTOPAD - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - UROCZYSTOŚĆ PRZYGOTOWANA PRZEZ ZS NR 1 W SZCZYTNIE

2017-11-15 04:32:56 (ost. akt: 2017-11-15 04:48:02)

11 listopada to dzień wyjątkowy, to 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz kraj po 123 latach niewoli, w 1918 roku powrócił na mapy świata, a wszystko dzięki bohaterom, którzy poświęcili się dla dobra ojczystej ziemi.
Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tamtych dni rozdając biało-czerwone balony oraz biorąc udział w powiatowej uroczystości zorganizowanej 11 listopada w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.
Uczniowie zaprezentowali się przed osobistościami taki jak: Starostą Powiatowym Jarosławem Matłachem, Burmistrz Miasta Szczytno Danutą Górską, Wójtem Gminy Szczytno Sławomirem Wojciechowskim, przedstawicielami Jednostki Wojskowej w Lipowcu, kombatantami z naszego regionu, dyrektorami szkół, nauczycielami i mieszkańcami powiatu.
W przedstawieniu słowno – muzycznym uczniowie ukazali trzypokoleniową rodzinę, w której kluczową rolę pełnił dziadek – pamiętający zamierzchłe czasy, przedstawiciel przeszłości próbujący zaszczepić ducha patriotyzmu w swojej wnuczce. Dopełnieniem fabuły były piosenki wykonane przez uczniów, które wzbudzały wzruszenie.
Ogromne zaangażowanie uczniów, ich talent, pomoc ze strony nauczycieli, Pani Joanny Gawryszewskiej (Prezes Fundacji „Kreolia”), pracowników Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie spowodowały, że uczniowie otrzymali największą nagrodę za swoją pracę – łzy publiczności i owacje na stojąco!