INWESTORZY ZS1 BIORĄ UDZIAŁ W XVI EDYCJI SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRZE GIEŁDOWEJ

2017-11-16 05:52:53 (ost. akt: 2017-11-16 06:49:42)

Inwestorzy z ZS nr 1 im. St. Staszica biorą udział w XVI edycji Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej

Uczniowie po raz kolejny biorą udział w XVI edycji SIGG. Dzięki platformie GPWtr@der uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności inwestowania w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa to dla młodzieży okazja, aby dowiedzieć się więcej o polskim rynku kapitałowym, poznać rodzaje instrumentów finansowych notowanych na GPW i spróbować swoich sił posługując się wirtualnymi środkami. W zespołach 2-4 osobowych inwestują wirtualne 30 000 zł. otrzymują dostęp on-line do notowań giełdowych, które mogą zainwestować w akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. SIGG to więc nie tylko teoria i podstawy inwestowania, to śledzenie informacji rynkowych i notowań, wspólne podejmowanie decyzji inwestycyjnych i dokonywanie transakcji. To świetne przygotowanie do inwestowania własnych, prawdziwych, pieniędzy w przyszłości. Drużyny, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu ze swoich wirtualnych inwestycji zdobywają cenne nagrody. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację im. Lesława A. Pagi oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie W projekcie „Rekiny przedsiębiorczości - (SIGG)” biorą następujące osoby:
Drużyna 1
Deptuła Dominik, Ejzak Paweł, Borkowski Krystian
Drużyna 2
Fąk Magdalena , Deptuła Mariola
Drużyna 3
Wieczorek Michał, Rejner Robert
Drużyna 4
Filipowicz Kacper, Pokora Mikołaj.
Drużyna 5
Wierzbicki Aleksander, Grzywińska Julia, Dzieliński Dominik