70. URODZINY JEDYNKI

2018-06-20 04:23:56 (ost. akt: 2018-06-20 05:52:30)

70. URODZINY JEDYNKI

25 maja 2018 roku odbyły się obchody 70- lecia naszej szkoły.

Jubileusz rozpoczęła uroczysta Msza Św. celebrowana przez dziekana Andrzeja Wysockiego oraz proboszcza miejscowej parafii - Andrzeja Preussa. Następnie zaproszeni goście udali się do auli Zespołu Szkół nr 1, gdzie mieli okazję obejrzeć okolicznościową akademię, przygotowaną przez panie: Marzenę Rogacz, Martę Maszotę, Alinę Kowalską, Annę Skorupską i Monikę Zapadkę. Wystąpienie artystyczne było kompilacją wpisów zamieszczonych w kronikach szkolnych i mini spektaklu teatralnego, okraszonego prezentacją multimedialną oraz muzyką w wykonaniu zespołu złożonego z uczniów Jedynki. Gościnnie wystąpił także absolwent z rocznika 1967. Akademia wywołała wiele pozytywnych emocji. Zgromadzeni goście żywo reagowali na to, co działo się na scenie, nagradzając gromkimi brawami wystąpienie młodych aktorów i muzyków. Jednak prawdziwą niespodzianką dla absolwentów ZS nr 1 była krótka animacja, w której obecni uczniowie naszej szkoły przesłali starszym koleżankom i kolegom pozdrowienia oraz pozytywną energię.
Po części artystycznej, goście mieli możliwość „zerknięcia” do kronik klasowych, dzięki czemu na moment mogli „cofnąć się w czasie”. Okazją do wspomnień i przywoływania anegdot z czasów szkolnych było także zwiedzanie Jedynki oraz ogrodu botanicznego.