UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 3 MAJA

2018-04-26 11:35:46 (ost. akt: 2018-04-26 11:38:25)

,,Rozpłynęła się pieśń radosna po ojczystym kraju"- słowa te najdobitniej oddają charakter święta Konstytucji 3 Maja, które obchodzili uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie w środę, 24 kwietnia. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, uczniowie klasy I techniku informatycznego i uczennica klasy II liceum ogólnokształcącego przybliżyli zebranym to ważne wydarzenie historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Szczególną uwagę uczniowie zwrócili na trzypokoleniowy chór składający się z członków Stowarzyszenia ,, Uniwersytetu Trzeciego Wieku", dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej placówki. Uroczysty apel zakończony został wspólnym śpiewem Roty. Ogromne wyrazy uznania należą się członkom chóru i panu dyrygentowi Mariuszowi Pardo.
Zaanagażowanie i talent członków chóru, a także dojrzała postawa patriotyczna uczniów biorących udział w spotkaniu są godne pochwały.