NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"

2018-09-11 06:29:38 (ost. akt: 2018-09-27 09:58:25)

8 września z inicjatywy Pary Prezydenckiej miała miejsce akcja narodowego czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w całej Polsce. Wybór tej właśnie lektury był nieprzypadkowy, bowiem jest ona przekrojem dziejowym naszego narodu.
Pragnąc, by szkoła nasza również miała udział we wspólnym dziele czytania wielkiej literatury polskiej oraz swój wkład w obchody jubileuszu 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości biblioteka zorganizowała w dniu dzisiejszym, tj. 10 września czytanie tej pięknej powieści z udziałem czterech klas: I LO, I TI, I TE, II TI wraz z opiekunami.
Na zakończenie akcji uczniowie mieli okazję otrzymać okolicznościową pieczęć upamiętniającą akcję Narodowego Czytania w szkole.