EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W ZS1

2018-10-08 19:19:19 (ost. akt: 2018-10-08 19:42:00)

W środę, 26. września, w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji, uczniowie klas IV TI, III TE oraz III LO wraz z opiekunami przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Przy wejściu głównym wchodzących do szkoły witali organizatorzy 'stoiska niemieckiego', którzy częstowali pyszną sałatką ziemniaczaną, prowadzili loterię oraz prezentowali zdjęcia słynnych miejsc. Przy pokoju nauczycielskim zaś można było przenieść się na amerykański Dziki Zachód, gdzie urocze kowbojki i Indianki malowały twarze, plotły warkoczyki i uczyły tańca przy muzyce country. Z kolei 'stoisko rosyjskie' kusiło pysznymi blinami i łososiem, których można było skosztować przy akompaniamencie tamtejszej muzyki. Każdy odwiedzający to stoisko miał także możliwość obejrzeć typowo rosyjskie przedmioty codziennego użytku.