PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI LEGIONOWEJ I POWSTAŃCZEJ

2018-10-16 08:14:31 (ost. akt: 2018-10-16 08:39:45)

Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Legionowej i Powstańczej w ZS nr 2 w Szczytnie
11 października, na miesiąc przed stuletnią Rocznicą Odzyskania Niepodległości, odbył się w ZS nr 2 Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Legionowej i Powstańczej. Przegląd miał charakter konkursowy i adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego. Naszą szkołę reprezentowała Agata Konik z klasy III LO oraz Karolina Żabińska z II TE.

To była istna uczta dla ducha. Młode artystki zachwyciły publiczność świetnym wokalem, własnymi interpretacjami znanych utworów oraz niezwykłą wrażliwością artystyczną. Wprowadziły atmosferę zadumy i refleksji, wykonując utwór „Rozkwitały pąki białych róż” lub rozbawiały, śpiewając „Leguny w niebie”.

Jury konkursowe w składzie: Joanna Gawryszewska, Ewa Wasilewska, Tomasz Banul, miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom artystyczny uczestniczek był wysoki. Pierwsze i trzecie miejsce zdobyły reprezentantki ZS nr 3, a miejsce drugie zajęła przedstawicielka gospodarzy uroczystości.
Publiczność zgromadzona w auli ZS nr 2 miała też okazję wysłuchania oryginalnego koncertu na rogach myśliwskich w wykonaniu Sygnalistów Myśliwskich z Bractwa Leśna Brać, działającego przy Nadleśnictwie Spychowo.