PREMIERA SZTUKI PT. "UCIEKŁA MI PRZEPIÓRECZKA"

2018-11-09 05:30:41 (ost. akt: 2018-11-09 05:39:38)

Latem odbywały się warsztaty teatralne w różnych zakątkach naszego miasta, głównie nad jeziorem Dużym Domowym. Biorąca w nich udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego przygotowywała pod kierunkiem Aliny Kowalskiej sztukę Stefana Żeromskiego pt.„Uciekła mi przepióreczka”. Uczestnikami warsztatów byli Maciej Bocianiak, Dawid Cieśluk, Gabriel Górniak, Mariusz Gruchała, Daniel Tomczyk, Bartosz Niezgoda, Aleksandra Kęsicka, Michalina Orzoł, Jakub Szczechura, Karolina Wrzosek. Scenografię do spektaklu przygotowali Natalia Dunaj, Patrycja Kuklińska, Bartosz Radziwiński i Natalia Winnicka pod kierunkiem Katarzyny Wolickiej Kozak. Oprawę dźwiękową do spektaklu przygotował Paweł Ściślewski. Oprawą muzyczną zajęło się rodzeństwo Kinga i Rafał Zęgota. Niezastąpioną rolę inspicjentki teatralnej pełniła Kasia Kocięcka. Za kostiumy odpowiedzialni byli sami aktorzy.
Jesteśmy już po premierze sztuki, która miała miejsce 18 października w Miejskim Domu Kultury. Młodzi artyści zaprezentowali efekty swojej twórczej, kilkumiesięcznej pracy widowni wypełniającej całą salę widowiskową. Sztuka została przyjęta entuzjastycznie. Był to powód do dumy dla młodych wykonawców, bowiem mieszkańcy Szczytna swoją obecnością nagrodzili trud włożony w przygotowanie spektaklu.
Teatr Młodych kolejny już raz pokazał klasę i wysoki poziom swoich umiejętności artystycznych. Zarówno sama sztuka przepełniona symbolami Polski niepodległej, jak i jej autor budziciel narodowego ducha i sumienia stały się tego wieczoru dla wszystkich odbiorców i wykonawców źródłem autentycznie przeżywanego patriotyzmu.
Sztukę mieli okazję obejrzeć również mieszkańcy Rozóg i Pasymia.
Dzień 9 listopada uznany„ Dniem dla Niepodległej” został uczczony wspólnym zbiorowym uczestnictwem w spektaklu, specjalnie przygotowanym dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły w godzinach porannych, a dla Zespołu Szkół nr 3 w godzinach popołudniowych.
W związku z ogromnym zainteresowaniem sztuką ponowne wystawienie dla mieszkańców Szczytna odbędzie się 21 listopada w MDK-u.