100-LAT NIEPODLEGŁEJ W NASZEJ SZKOLE

2018-11-13 05:12:42 (ost. akt: 2018-11-13 05:16:19)

100 lat Niepodległej w naszej szkole

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkół nr 1 z okazji stulecia wolnej Polski w piątek, 9 listopada, o 11.11 zgromadzili się i wspólnie śpiewali hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Po tej części uroczystości uczniowie przybliżyli przybyłym historię Polski z czasu I wojny światowej, zaznaczyli także doniosłą rolę takich bohaterów narodowych, jak Piłsudski i Dmowski, podkreślili szczególną wartość tego wydarzenia, jakim jest odzyskanie niepodległości. Jedna z uczennic klasy IIILO zaprezentowała również pracę szkoły w roku 2017/2018 w ramach projektu ,, Szkoła wierna dziedzictwu", którego celem było przede wszystkim szerzenie patriotyzmu wśród młodzieży. Uwieńczeniem tej uroczystej chwili była piosenka w wykonaniu uczennicy klasy II, będąca hołdem dla tych, którzy polegli, abyśmy mogli dzisiaj cieszyć się wolną, niezależną Polską.