SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM

2019-09-25 13:08:35 (ost. akt: 2019-09-25 13:11:19)

W dniu 24.09.2019 r. uczniowie klas III LO, II LO i IV TE uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły Danielem Lubowieckim, zorganizowane przez bibliotekę szkolną i doradcę zawodowego.
Daniel ukończył technikum informatyczne, ale swoją karierę zawodową związał z prawem.
Studiował na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. W październiku 2018 r. rozpoczął studia doktoranckie na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Jest stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2017-2018 za wybitne osiągnięcia naukowe. Również w październiku 2018 r. znalazł się wśród 4 osób, które otrzymały stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie pracuje w warszawskiej kancelarii zajmującej się nieruchomościami komercyjnymi.
W czasie spotkania z młodzieżą zachęcał do rozpoczęcia studiów prawniczych i przedstawiał możliwości jakie daje zawód prawnika na rynku pracy. Starał się obalić mit o tym, że prawo to kierunek studiów dla wybitnych, a kariera prawnicza zarezerwowana jest wyłącznie dla bogatych i posiadających prawników w rodzinie.