WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W ZS NR1

2019-10-31 05:27:47 (ost. akt: 2019-10-31 05:37:29)

W dniach 17 – 18 oraz 30 października 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Szczytnie odbyły się trzecie już warsztaty organizowane cyklicznie w nowym roku szkolnym dla pierwszych klas Zespołu. Szkolenie to organizowane jest przy współpracy i życzliwości Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, a poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny Krzysztof Szewczak. Celem warsztatów było oswojenie młodzieży z ideą pomagania oraz nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności dotyczących zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczestnicy warsztatów uczyli się przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz udzielania pomocy przedmedycznej w zadławieniu. Poznali również obsługę defibrylatora medycznego. Spotkanie spotkało się z dużym entuzjazmem uczniów, którzy chętnie brali aktywny udział w zajęciach.