DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZS1

2017-10-20 06:21:56 (ost. akt: 2017-10-20 06:25:39)

W piątek, 13 października w naszej szkole zgromadziły się w jednym miejscu osobistości takie jak: Starosta Szczycieński, pan Jarosław Matłach, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie, pani Małgorzata Folga, wicedyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, a przede wszystkim uczniowie, którzy tego dnia odegrali szczególną rolę.
Powód był jeden, choć bardzo istotny – to święto Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną poprzedziła oficjalna, w której to pani Dyrektor wywołała uśmiech na twarzach nauczycieli oraz pracownikach obsługi i administracji, gdyż w ramach podziękowania za ich ciężką pracę wręczyła Nagrody Dyrektora. Na szczególną nagrodę i gratulację zasłużyli pani Izabela Gąsecka Paź, która otrzymała Nagrodę Starosty i pan Dariusz Wędrowski, który został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie klas II TI, III TI i II LO rozbawili grono pedagogiczne wcielając się w rolę nie tylko niesfornych uczniów, ale także nauczycieli.
Udowodnili również, jak wielką misją jest praca nauczyciela, ile wyrzeczeń od niego wymaga.
Była to najpiękniejsza forma podziękowań, jaką mogli otrzymać nauczyciele w dniu ich święta.