menu

SZKOLNY OGRÓD DYDAKTYCZNY

2018-11-19 20:39:14 (ost. akt: 2018-11-19 20:47:20)

Od wielu lat koło ekologiczne, działające w naszej szkole, podejmuje różnorodne działania. Rok 2018 jest wyjątkowym dla naszego kraju i jego historii. Aby uczcić tę ważną historycznie datę, postanowiliśmy w lutym przystąpić do konkursu utworzenia ogrodu dydaktycznego z akcentem upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Teren, jaki mogliśmy zagospodarować, był duży. Wykorzystaliśmy jego centralną część w otoczeniu starych drzew, które będą dawać cień w słoneczne dni. Honorowe miejsce w naszym ogrodzie zajmuje flaga Polski ułożona z białych i czerwonych kwiatów.

„Barwy biało – czerwone należą do najczcigodniejszych znaków Rzeczypospolitej. W 1831 roku, Sejm ustanowił je symbolem naszego państwa i narodu. Flaga państwowa to symbol polskiej wspólnoty narodowej. Jest świadkiem historii naszej Ojczyzny, manifestacją patriotyzmu i tożsamości Polaków, a biało-czerwone barwy są dla nas źródłem do szczególnie sumiennego wypełniania powierzonych sobie zadań.
- prezydent RP Andrzej Duda
(list do młodzieży polskiej)

Sprawozdanie z realizacji konkursu Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego III edycja „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym ogrodzie dydaktycznym”