III TE W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE Etwinning

2018-12-11 05:57:03 (ost. akt: 2018-12-11 06:03:36)

III TE w międzynarodowym projekcie eTwinning

Nasza szkoła włączyła się w projekt realizowany na międzynarodowej platformie edukacyjnej, eTwinning. Grupa uczniów z klasy III TE wraz z koordynatorkami- p. Denesiuk i p. Paszkiewicz nawiązała współpracę z rówieśnikami z włoskiego Liceo Linguistico Statale- razem realizują projekt zatytułowany ‘Fun with physics and technology’. Jego głównym celem jest zwiększenie kompetencji językowych (cały projekt realizowany jest w języku angielskim), wykorzystanie technologii w edukacji oraz nieco zabawy z fizyką obecną w codziennym życiu. Już teraz nasi uczniowie realizują kolejne etapu projektu. Po pierwsze, utworzyli multimedialną tablicę, na której przedstawili się swoim włoskim kolegom i koleżankom. A dzięki portalowi „Physics in Advent’, w świątecznym nastroju, razem ze Świętym Mikołajem, codziennie wykonują proste eksperymenty fizyczne- ich rezultaty omówią na żywo z partnerami przedsięwzięcia. W najbliższej przyszłości uczniowie nakręcą także świąteczny filmik przedstawiający naszą szkołę i miasto. Na bieżąco będą mogli komunikować się z uczniami Liceo Linguistico Statale- to kolejna zaleta projektu, którego realizacja jest ciekawą przygodą niosącą ze sobą wiele nowych doświadczeń.