menu

SPOTKANIA Z POEZJĄ

2015-09-08 19:51:50 (ost. akt: 2015-09-08 19:52:12)

„Struna Światła”

XXIII Spotkania z Poezją Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Edukacyjnych Województwa Warmińsko- Mazurskiego

Dnia 22 kwietnia 2015 odbyły się XXIII Warmińskie Spotkania z Poezją „ Struna Światła” .

Jest to jeden ze znaczących przeglądów twórczości poetyckiej w województwie, objęty patronatem Prezydenta Olsztyna i Radia Olsztyn, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jak co roku, licznie biorąca w nim udział młodzież, reprezentuje bardzo wysoki poziom artystyczny. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział ponad 40 uczestników z licznych szkół województwa. Zaprezentowali się przed jury i publicznością w trzech kategoriach: recytacja, twórczość własna i poezja śpiewana. W przeglądzie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły z klasy I TE:

Aleksandra Gwiazda w kategorii twórczość własna - recytacja wiersza autorstwa Jakuba Pliszki ucznia klasy II LO

i Wiktoria Tomczyk w kategorii recytacja wiersza.

Piękna prezentacja wierszy obu naszych uczennic, doceniona została przez jury i publiczność wielkimi brawami. W prawdzie nie zajęły one pierwszych miejsc, to jednak warto było wziąć udział w tak ważnym i znaczącym wydarzeniu kulturalnym naszego regionu, poczuć jego aurę, niepowtarzalny klimat panujący wśród uczestników, zetknąć się z wyjątkowym talentem młodych ludzi i czerpać z siebie nawzajem miłość do twórczości artystycznej i zachwycać się swoimi talentam