menu

WIECZÓR POETYCKO- MUZYCZNY

2015-09-09 17:02:54 (ost. akt: 2015-09-09 17:04:30)„Miłość mi wszystko wyjaśniła” wieczór poetycko-muzyczny poświęcony twórczości Jana Pawła IIZaproszeniem do sięgania po naukę, mądrość i przesłania zawarte w encyklikach, homiliach i papieskiej poezji, stał się wieczór poetycko-muzyczny zatytułowany „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, zaprezentowany w MBP przez młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie.

Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły i nie tylko. Wśród nich: Aleksandra Gwiazda ITE, Paulina Witaszek IIITA, Sylwia Kobus III LO, Mateusz Przybyłęk III LO, Rafał Rekosz IITI, Jonatan Mikołajczyk IIITH, Mateusz Kowalski.

Zamysłem programu było rozbudzenie w uczestnikach i słuchaczach, pragnienia sięgania po dziedzictwo pozostawione przez Jana Pawła II dla każdego z nas jako drogowskazu na drodze życia.

Współtwórczynie przedsięwzięcia panie Alina Kowalska i Małgorzata pragnęły dotrzeć do jak najliczniejszego grona odbiorców, stąd różnorodność formy przekazu. Powiązanie twórczości poetyckiej Ojca świętego z Jego słowami przekazywanymi w homiliach, encyklikach, listach z muzyką współczesną Alt-J dało ciekawe rezultaty, które spodobały się widzom, mimo różnic wiekowych.

Odbiór programu wywołał wzruszenie i takie było jego założenie. Chodziło bowiem o to, by słowa Ojca świętego znów w nas ożyły z wielką mocą, tak jak wówczas, gdy osobiście je do nas kierował.

Niebywały talent, poświęcenie i ogromne zaangażowanie młodzieży w realizację programu przyczyniło się do jego sukcesu.