menu

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

2015-09-09 17:06:24 (ost. akt: 2015-09-09 17:07:33)W weekendowe dni 20-21 lutego w Nadleśnictwie Spychowo odbyły się warsztaty fotograficzne dla uczestników konkursu ogłoszonego na początku wakacji, a rozstrzygniętego 13 października 2014 roku.
Inicjatorkami warsztatów i opiekunkami młodzieży były p. Alina Kowalska,p. M. Dobrońska i p. O. Sostek.
Młodzież w składzie: Sylwia Kobus III LO, Wiktoria Tomczyk I TE, Natalia Ladzińska II LO, Kinga Dawid IIITA, Gabriela Górska III TA,
Natalia Klebaniuk III TA pod czujnym okiem instruktora- fotografika Arkadiusza Dziczka spędziła w pięknej scenerii lasów i jezior, pracowite i owocne dwa dni.
Nabyła wiedzę i umiejętności praktyczne dotyczące sztuki fotografowania artystycznego , a także zdobyła wiedzę na temat źródeł pozyskiwania środków na własny rozwój artystyczny w dziedzinie fotografiki.
Warsztaty nie były zwieńczeniem współpracy z p. Arkadiuszem Dziczkiem na etapie organizowania konkursu i jego rozstrzygnięcia, ale początkiem przedsięwzięcia długo planowego.
Kolejnym krokiem w tym zakresie jest szkolenie plenerowe i studyjne młodzieży w pięknych zakątkach naszego miasta i w pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Przewidujemy zorganizowanie wystawy artystycznej efektów pracy młodzieży i instruktora fotografika w gościnnej i przyjaznej naszej szkole Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Założeniem tych działań jest wypromowanie młodzieży utalentowanej i kreatywnej, posiadającej pasje i wyrażającej siebie poprzez sztukę.