menu

TARGI PRACY

2019-04-04 10:04:20 (ost. akt: 2019-04-04 10:09:32)

Uczniowie klasy III C wzięli udział Targach Pracy, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie.

21 marca 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie przy ul. Lanca 1, odbyły się XIII Targi Pracy. Uczniowie klasy III C wzięli udział Targach Pracy, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie. Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi młodzież na rynku pracy.

Podczas Targów wolne stanowiska pracy prezentowało 64 przedsiębiorców z powiatu i regionu. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży: produkcyjnej, handlowej, usługowej, budowlanej, także gastronomicznej i hotelarskiej. Obecni byli również przedstawiciele agencji zatrudnienia, dysponujący wolnymi miejscami pracy oraz pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, którzy prezentowali zagraniczne oferty pracy (EURES).
W tegorocznych Targach Pracy wzięły udział 34 instytucje, które oferowały m.in. porady prawne z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa pracy, dotacje na założenie spółdzielni socjalnych oraz własnej działalności gospodarczej. Promowano także zawód żołnierza, strażaka oraz policjanta, funkcjonariusza straży granicznej. Instytucje szkoleniowe i uczelnie wyższe prezentowały oferty edukacyjne.

Targi Pracy stały się również okazją dla uczniów do zapoznania się ze specyfiką i ofertą lokalnego rynku pracy. Uczniowie naszej szkoły byli zadowoleni z możliwości weryfikacji swoich wyobrażeń z rzeczywistymi realiami panującymi na rynku pracy. Uczniowie podczas Targów odbyli swoje „pierwsze” rozmowy o pracę i nawiązali pierwsze kontakty z pracodawcami. Mieli okazję przekonać się jak wygląda lokalny rynek pracy i jakich „fachowców” poszukują lokalni przedsiębiorcy. Udział w Targach przyczynił się do wysunięcia przez młodzież, cennych wniosków dotyczących planowania przyszłości zawodowej i rozwoju osobistego.

Opiekunowie: O. Sostek,