menu

"WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA" - OGRÓD RUSTYKALNY

2019-06-21 07:22:17 (ost. akt: 2019-06-21 07:31:50)

„Wsi spokojna, wsi wesoła” – ogród rustykalny

Szkolne Koło Ekologiczne przystąpiło do konkursu organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie pn.: „Wsi spokojna, wsi wesoła” – czyli zakątki rustykalne w szkolnym ogrodzie dydaktycznym. W ramach powyższego projektu zostały zrealizowane zadania.

Część pierwsza – pozyskanie sadzonek roślin

W kwietniu zachęciliśmy wszystkich do włączenia się w tworzenie rustykalnego ogrodu. Na tym etapie pracy zapewniono nas o możliwości pozyskania roślin, od pracowników i uczniów szkoły, takich jak: malwy, irysy, rumianki, konwalie, niezapominajki, floksy, naparstnice i żurawki.

Część druga – utworzenie nowego miejsca

W maju nasze działania ukierunkowane były na utworzenie w dotychczasowej sali dydaktycznej (ogrodzie) wiejskiego zakątka. Zaczęliśmy od połączenia istniejącego już ogrodu z nową jego częścią - rustykalną. Pierwszym etapem było wytyczenie nowego obszaru, wkopanie krawężników oraz pozbycie się dotychczasowej roślinności. Na tym etapie mogliśmy liczyć na pomoc i zaangażowanie pracowników naszej szkoły oraz uczniów z koła ekologicznego.

Część trzecia –sadzenie roślin

W maju oraz czerwcu uczniowie posadzili podarowaną oraz zakupioną roślinność. W okresie tym posadziliśmy dodatkowo brunerę wielkolistną, trzykrotkę ogrodową, mieczyki, bratki i fiołki trójbarwne.