NARODOWE CZYTANIE W ZS 1

2019-09-10 09:00:04 (ost. akt: 2019-09-10 09:05:49)

W poniedziałek 9 września w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania nowel polskich, zainicjowana przez Prezydenta RP. Była to już ósma edycja NC.
Akcję zorganizowała i przeprowadziła biblioteka szkolna. Spośród 8 nowel zaproponowanych przez Kancelarię Prezydenta czytane były dwie - „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej i „Katarynka” Bolesława Prusa.
Nowele czytali: zaproszony gość pani Anna Bogusz - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Szczytna oraz nauczyciel biblioteki Alina Kowalska. Słuchaczami byli uczniowie następujących klas: I IMg, I EHp, I LOg, I LOp, II A, I Bg wraz z opiekunami: p. J. Tymińską, p. M. Zapadką, p. A. Nowacka, p. E. Kozłowską, p. E. Lubińską, p. A. Skorupską, p. D. Sadowską.
Dla nadania odpowiedniego klimatu uroczystości, lektorki przebrały się w stroje przybliżające epokę czytanych nowel, sala zaś udekorowana została symbolami Narodowego Czytania.
Uroczystość była innowacyjną formą kontaktu z literaturą polską.