SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM ZAWODU

2019-10-03 10:12:37 (ost. akt: 2019-10-03 10:18:10)

Spotkanie z przedstawicielem zawodu.

W dniu 2.10.2019 r. uczniowie klas II LO, I IMp i 3 B uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem zawodu elektryk Panem Damianem Grochowalskim, który od wielu lat prowadzi własną działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii. Spotkanie było zorganizowane przez bibliotekę szkolną i doradcę zawodowego. Pan Damian ukończył studia wyższe na kierunku politologia, ale swoją karierę zawodową związał z zawodem elektryka. Podczas spotkania Pan Damian przedstawił plusy i minusy pracy w Wielkiej Brytanii. Zachęcał młodzież do zdobywania wiedzy i umiejętności związanych z zawodem, w którym się kształcą, ponieważ to kompetencje i umiejętności zawodowe pomagają odnaleźć się na każdym rynku pracy i pozwalają na nim funkcjonować jako pracownik, pracodawca, osoba pracująca na własny rachunek.