AFRYKAŃSKIE LEKCJE:)

2019-10-22 11:42:29 (ost. akt: 2019-10-22 11:44:11)

Afrykańskie lekcje

W poniedziałek, 21 października, już po raz drugi w naszej szkole, gościliśmy o. Emmanuela Noufé, misjonarza ze Zgromadzenia Ojców Białych, pochodzącego z Burkina Faso, w Afryce Zachodniej. Ojciec Emmanuel spotkał się z uczniami dwóch klas pierwszych. Opowiadał o swojej misji, ciekawostkach z życia Afryki oraz o tym, jak odnajduje się w Polsce. -Pamiętam jak pierwszy raz przyleciałem do Polski - mówi. - To było w marcu i wtedy temperatura była niska, minus 5 stopni i to było dla mnie bardzo zimno ale w pierwszą zimę, którą przeżyłem tu, w Polsce było nawet - 25 stopni! - opowiada z przejęciem.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z O. Emmanuelem i jeszcze nie raz będziemy mogli posłuchać jego ciekawych historii o Afryce.