menu

OGRODOWE WSPOMINKI

2019-11-08 15:01:36 (ost. akt: 2019-11-08 15:05:05)

Ogrodowe wspominki
Długie wieczory nastrajają nas do wspomnień i my przypominamy nasze zmagania z „rustykalnym ogródkiem”.

Wiosenną porą przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”-„Wsi spokojna, wsi wesoła”- czyli zakątki rustykalne w Szkolnym Ogrodzie Dydaktycznym.

Podejmując się utworzenia rustykalnej namiastki, chcieliśmy przywrócić pamięć o ogrodach naszych prababć i babć. Zamiarem naszym było odkrycie uroków dawnych wiejskich zakątków, które budują tożsamość małej i dużej ojczyzny.

Większość prac wykonaliśmy samodzielnie, we współpracy ze środowiskiem lokalnym. Pozyskaliśmy od uczniów i pracowników szkoły rośliny do nasadzeń, część z nich zakupiliśmy lub posialiśmy.

Na przełomie wiosny i lata pożegnaliśmy z nostalgią i nadzieją nasz ogród, że w trakcie wakacji i tuż po nich będziemy mogli spotkać się w naszym zakątku aby powspominać minione dni.

Letnią porą ogród nasz mienił się wszystkimi barwami lata, zachęcając owady do odwiedzenia. Ptaki w spokojnej ostoi chroniły się przed silnymi promieniami słońca.

I my bezpiecznie powróciliśmy do naszej małej ojczyzny, w której radośnie witały nas nasturcje, malwy, jeżówki oraz floksy.

Jesienną porą korzystając z dofinansowania OCEE dokupione zostały drzewa, krzewy i rośliny kwitnące, które sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Teraz widzimy, że czas odpocząć. Rośliny zasypiają a my żyjemy nadzieją, że wiosną ogród rozkwitnie tęczą barw.