menu

PORZĄDKOWANIE GROBÓW NA CMENTARZU KOMUNALNYM W SZCZYTNIE

2019-11-13 06:04:59 (ost. akt: 2019-11-13 12:15:55)

Porządkowanie grobów na Cmentarzu Komunalnym w Szczytnie
W święto Wszystkich Świętych, a także następnego dnia Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. Pierwsze dni listopada w polskiej i chrześcijańskiej tradycji, to szczególny czas pamięci o zmarłych.
Tuż przed tym świętem wiele osób sprząta mogiły swoich bliskich. Niestety, zdarzają się też groby, na które z różnych powodów nikt nie przychodzi.
W czwartek 31 października, tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK oraz klasa III TE pod opieką pani Anny Wrońskiej, Marzeny Rogacz i Jadwigi Janiszewskiej udali się na Cmentarz Komunalny w Szczytnie. Celem akcji było posprzątanie zaniedbanych i zapomnianych grobów oraz odwiedzenie grobów byłych nauczycieli naszej szkoły.
Po przybyciu na cmentarz została odmówiona modlitwa za zmarłych. Następnie wolontariusze pełni zapału zabrali się do porządkowania, a na koniec zapalili znicze – symbol naszej pamięci o zmarłych. Sprzątając groby, wolontariusze zrozumieli, jak ważna jest troska o miejsce pochówku, szczególnie wtedy, kiedy najbliżsi z ważnych powodów nie są w stanie zatroszczyć się o nie. Była to na pewno lekcja szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli.