SZKOLNE KOŁO PCK Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

2019-11-25 12:40:24 (ost. akt: 2019-11-25 13:23:13)

Szkolne Koło PCK z wizytą w Straży Pożarnej

14 listopada 2019 r. wolontariusze Szkolnego Koła PCK odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Młodzież przekazała szczycieńskim strażakom pluszaki przeznaczone dla najmłodszych ofiar wypadków drogowych i pożarów, zebrane wśród uczniów i pracowników szkoły podczas akcji „MIŚ RATOWNIK”. Przytulanki mają spełnić ważne zadanie – uspokoić dzieci, które przeżywają traumę podczas nagłych, dramatycznych zdarzeń. Wyjście to było jednocześnie wizytą zawodoznawczą, mającą na celu zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy strażaka. Młodzież miała też możliwość zwiedzenia budynku, obejrzenia m.in. stanowiska dowodzenia, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach, punktu medycznego, miejsc wypoczynku strażaków, siłowni. Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy i zapoznali wolontariuszy z wyposażeniem wozów strażacki. Wyjście było okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej i pierwszej pomocy przedmedycznej.
Opiekunowie wycieczki: M. Rogacz, A. Wrońska