menu

WYCIECZKA DO PSS

2020-01-17 08:21:46 (ost. akt: 2020-01-17 08:24:40)

W dniach 15, 16 i 17 stycznia uczniowie klas I EHp, I EHg, I IMp mieli okazję zwiedzać pokój wspomnień powstały w Zarządzie Spółdzielni Spożywców „ Społem” z okazji 150 rocznicy działalności spółdzielczości.
Zaproszenie na obchody jubileuszowe i pomysłodawczynią zgromadzenia eksponatów w pokoju wspomnień była p. Grażyna Saj- Klocek, która swoją pasjonującą opowieścią, przeniosła słuchaczy w przeszłość bardzo odległą, bo sięgającą czasów powojennych. Zdjęcia kultowych restauracji - Muszelki czy Mokki- zarządzane przez PSS, sklepów i lokali gastronomicznych były dla zwiedzających swoistym wehikułem czasu pozwalającym cofnąć się do czasów PRL.
Wśród zgromadzonych eksponatów, młodzież smakowała oranżadę z tradycyjnej receptury i ciasteczka, słuchała pięknie snutych opowieści przez gospodynię spotkania i podziwiała jej wyjątkową gościnność. Uczniowie na pożegnanie obdarowani zostali upominkami, w postaci np. kart upominkowych „Społem”, różnymi gadżetami, a nawet słoikiem miodu i pamiątkowym zdobnym notesem.