menu

Zawodowy stream "Praca w branży morskiej"

2021-01-31 10:39:07 (ost. akt: 2021-01-31 10:49:01)

Zawodowy stream "Praca w branży morskiej"

https://m.powiatszczycienski.pl/2021/01/orig/kehfmcglneamgcie-37735.jpg


Zapraszam wszystkich uczniów szkół na kolejny Zawodowy stream "Praca w branży morskiej"

link do spotkania

Tym razem spotkamy się z osobami pracującymi w sektorze morskim – jeśli ciekawi Cię, jak pracuje się w branży morskiej!
Swoim doświadczeniem zawodowym i praktycznymi wskazówkami podzielili się goście Mapy Karier: Dominika Werdecka-Latarska, inspektorka powłok malarskich, która pracuje przy malowaniu luksusowych jachtów, oraz Inacio Golebski, prezes firmy DNV GL Poland zajmującej się przemysłem morskim, konstrukcjami na morzu (offshore), energią odnawialną i digitalizacją.
Podczas spotkania dowiesz się:
• dlaczego branża morska jest obiecującym kierunkiem rozwoju dla osób, które szukają swojej ścieżki zawodowej?
• czy trzeba mieszkać nad morzem, żeby pracować w sektorze morskim?
• przedstawiciele jakich zawodów są (i będą w przyszłości) poszukiwani w tej branży?
• czym zajmują się osoby pracujące na lądzie, a czym pracujące na morzu?
• gdzie studiować i zdobywać doświadczenie oraz których języków warto się uczyć? W trakcie streamingu będziesz mieć możliwość zadania pytań. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa – mamy nadzieję, że spotkanie będzie dla Ciebie inspirujące i pokaże Ci szerokie możliwości pracy w branży morskiej.

goście:
Dominika Werdecka-Latarska – inspektorka powłok malarskich. W branży stoczniowej pracuje od 8 lat. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Pierwsze kroki w branży morskiej rozpoczęła od stażu z urzędu pracy w firmie Muehlhan zaraz po ukończeniu studiów magisterskich. Posiada certyfikat Frosio poziom III. Kolejno pracowała w firmie Vistal Offshore oraz Montex Shipyard. W swojej pracy odpowiedzialna jest za cały proces malowania konstrukcji stalowych i innych (od tworzenia dokumentacji do finalnych odbiorów z klientem). Od czerwca 2020 r. zgłębia tajniki malowania luksusowych jachtów w Stoczni Conrada w Gdańsku. Zainteresowania zawodowe: komunikacja interpersonalna, mentoring & coaching, optymalizacja produkcji, Certyfikat VT2, lakiery do drewna. Zainteresowania poza pracą: podróże, żeglarstwo, tworzenie bloga, rower miejski, literatura różna. W 2020 r. Dominika jako mentorka w projekcie „Kobiety też budują statki 2" wspierała dwie młodsze stażem pracy koleżanki w wyznaczaniu celów zawodowych i ich realizacji.
Inacio Golebski – obecnie prezes firmy DNV GL Poland zajmującej się przemysłem morskim, konstrukcjami na morzu (offshore), energią odnawialną i digitalizacją. Jest absolwentem Instytutu Okrętowego Politechniki Gdańskiej. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywał pracując wcześniej na kilku stanowiskach w firmie DNV GL m.in. jako inspektor nadzoru na placówkach zagranicznych w Rio de Janeiro, Singapurze, Dubaju i Hamburgu. Poza tym Inacio Golebski jest członkiem Polskiego Związku Przedsiębiorców Żeglugowych oraz Vice-Prezesem Związku Forum Okrętowe. DNV GL to norweskie towarzystwo klasyfikacyjne statków założone w 1864 r. Obecnie zatrudnia 12 tys. pracowników na świecie, a w Polsce 750 osób w 5 placówkach. Główna siedziba znajduje się w Gdyni i pracuje w niej 650 osób. Głównym celem firmy jest ochrona życia, mienia i środowiska. Firma DNV GL należy do Fundacji Det Norske Veritas.

Moderatorką spotkania jest Urszula Leszczyńska z Mapy Karier .
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi, z chęcią na nie odpowiemy. Napisz do nas na adres kontakt@mapakarier.org.
Organizatorem spotkania jest fundacja Katalyst Education , twórca bezpłatnej strony internetowej www.mapakarier.org, prezentującej informacje o kilkuset ścieżkach kariery (w tym o ponad 50 zawodach przyszłości).
Partnerem wydarzenia jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, który wspiera kariery kobiet w branży morskiej i logistycznej w ramach projektu „Kobiety też budują statki", a także jest koordynatorem Pierwszej Inteligentnej Specjalizacji Pomorza, czyli pomorskiej specjalizacji skupionej wokół Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz GFP, mającej na celu animowanie i wspieranie podmiotów z sektora morskiego, głównie w kwestii prac badawczo-rozwojowych i rozwoju technologicznego. Specjalizacja skupia się wokół kilku podsektorów morskich tj. offshore, porty, logistyka, stocznie. Partnerem technologicznym spotkania jest ClickMeeting.

doradca zawodowy Oksana Sostek