menu

Nowy projekt eTwinning- sukces na szczeblu krajowym!

2021-06-06 21:34:04 (ost. akt: 2021-06-06 21:40:42)


W czasie pandemii uczniowie klasy 2 Ehp z pierwszej grupy językowej wraz z opiekunem, p. Małgorzatą Paszkiewicz, pilnie pracowali, realizując kolejny już w naszej szkole, międzynarodowy projekt w ramach eTwinning- programu zrzeszającego społeczność europejską i umożliwiającego współpracę młodzieży z krajów Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie, wraz z rówieśnikami z dwóch włoskich szkół średnich, w międzynarodowych zespołach przez pół roku badali wpływ działań ludzkich na planetę. Swoje wnioski (oparte na przeprowadzaniu eksperymentów w warunkach domowych i laboratoryjnych i wymianie doświadczeń) zgromadzili w interaktywnym magazynie, w którym zawarli wyniki badań: prezentacje, dokumentacje video i zdjęciowe.

W trakcie działań projektowych, uczestnicy porozumiewali się wyłącznie w języku angielskim- dzięki temu pokonywali barierę językową oraz znacznie wzbogacili zasób słownictwa. Ponadto, nauczyli się wykorzystywać narzędzia TIK oraz nabyli świadomości dotyczącej tego, jak działalność człowieka może pozytywnie/negatywnie wpływać na środowisko naturalne.
Efekty naszej wytężonej pracy i wysiłku, dodatkowo utrudnionego przez pandemiczną rzeczywistość, zostały już docenione: projekt „Teen Citizens For The Planet” otrzymał pierwszą, w trzystopniowym procesie, nagrodę- Odznakę Jakości na szczeblu krajowym! Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy :)

Zachęcamy do przeczytania naszego interaktywnego magazynu: można się z niego dowiedzieć m.in., jak zakwaszenie wody wpływa na skorupy morskich stworzeń (eksperyment z jajkiem i octem), na czym polega efekt cieplarniany (wspaniała robota chłopaków) oraz jak przebiega wzrost sadzonki pomidora (początkujące ogrodniczki będą latem cieszyć się z własnych, ekologicznych warzyw).

Miłego oglądania życzą uczniowie klasy 2Ehp oraz p. Paszkiewicz!

Link: