menu

Wycieczka zawodoznawcza do Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

2021-10-13 18:10:39 (ost. akt: 2021-10-13 18:15:49)

W dniu 07.10.2021 r. uczniowie klasy 3EHp kształcący się w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec wraz z wychowawcą Martą Nowakowską i nauczycielem przedmiotów zawodowych Emilią Walentynowicz odwiedzili najstarszą instytucję finansową na terenie Szczytna - Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Filię nr 2.

Po placówce bankowej klasę oprowadzali: Kierownik Działu Ryzyka i Sprawozdawczości Finansowej oraz Kierownik Działu Księgowości. Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem jednostki finansowej w warunkach gospodarki rynkowej, poznała także możliwości zatrudnienia w banku - nie tylko przy obsłudze klienta na sali operacyjnej, ale i w innych działach, takich jak: księgowość, rozliczenia finansowe, sprawozdawczość czy informatyka.

Wizyta w Banku Spółdzielczym pokazała uczniom, że wiedza, którą zdobywają podczas lekcji dotyczących przedmiotów zawodowych, daje im wiele możliwości zatrudnienia. Po zakończeniu edukacji będą oni mogli podjąć pracę zarówno w księgowości, gdzie kluczową rolę odgrywa rachunkowość, jak i w wielu innych działach, których specyfikę pracy poznali w trakcie spotkania.