menu

Nowy, międzynarodowy projekt eTwinning

2021-10-24 21:03:41 (ost. akt: 2021-10-24 21:06:00)

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w projekt realizowany na międzynarodowej platformie edukacyjnej, eTwinning. Grupa uczniów z klasy II TR wraz z koordynatorką- p. Paszkiewicz nawiązała współpracę z rówieśnikami z włoskiego Liceo Linguistico Statale oraz belgijskiego De Bron – Tielt realizują projekt zatytułowany ‘Changing for climate changes’.

Jego głównym celem jest zwiększenie kompetencji językowych (cały projekt realizowany jest w języku angielskim), wykorzystanie technologii w edukacji oraz zwiększenie świadomości młodych pokoleń dotyczącej zagrożeń cywilizacyjnych dla środowiska.
Już teraz nasi uczniowie realizują kolejne etapu projektu. Po pierwsze, utworzyli multimedialną tablicę, na której zapoznali się z włoskimi i belgijskimi rówieśnikami oraz powiązali się w międzynarodowe zespoły, w których będą pracować przez najbliższe miesiące. W ramach tej współpracy przeprowadzą proste eksperymenty obrazujące sposób, w jaki działalność człowieka wpływa na naturę. Będą porównywać i omawiać wyniki swoich badań, tworzyć ciekawe materiały, przy okazji ucząc się angielskiego w praktyczny, nie podręcznikowy sposób.