Projekt filmowo-edukacyjny klasy 2 TM

2021-10-28 15:03:04 (ost. akt: 2021-10-28 15:05:19)

Projekt filmowo-edukacyjny

27 października uczniowie klasy 2 TM obejrzeli seans filmowy "Mistrz", wyświetlony specjalnie dla nich w kinie "Cinema Lumiere" w Szczytnie. Film "Mistrz" to historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oparty na faktach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. Film okazał się emocjonalny i wzruszający. Z kina wyszliśmy poruszeni.
Po projekcji filmu uczniowie wraz z wychowawcą dyskutowali o walce o godność w obliczu bezwzględnej rzeczywistości obozu koncentracyjnego, o poświęcaniu się dla dobra innych,a także o znaczeniu sportu.
Na godzinie wychowawczej uczniowie rozważali kontekst etyczny i filozoficzny filmu, mieli okazję zobaczyć wywiad z córką Tadeusza Pietrzykowskiego, obejrzeć wirtualną wystawę "Sport i sportowcy w Auschwitz". A na koniec sprawdzili swoją wiedzę formie interaktywnych zdań.
Klasa podsumowała projekt słowami: "nawet w najgorszych chwilach należy zachować w sobie siłę na powstanie z popiołu i stanięcie do walki". Pozostała też nadzieja, że czasy i zdarzenia przedstawione w filmie nigdy więcej się nie powtórzą.

Opiekunami wycieczki były:
Ewelina Miszkiewicz