Konkurs “Inkubator szkolnych biznesów” – biznesplan Biura Rachunkowego klasy 2TR

2022-04-28 15:27:39 (ost. akt: 2022-04-28 15:54:04)

Klasa 2TR wzięła udział w konkursie organizowanym w ramach Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych, który jest realizowany w naszej Szkole od tego roku szkolnego 2021/2022. Aby wziąć udział w konkursie Uczniowie mieli za zadanie przygotować biznesplan oraz musieli zaprezentować swój pomysł w formule tzw. elevator speech (czyli krótkiej wypowiedzi), a także przygotować prezentację multimedialną według konkretnych wytycznych. Kluczowym punktem realizacji działań miało być uzasadnienie, dlaczego uczniowie uważają, że właśnie ich projekt powinien wygrać.

Klasa 2TR bardzo się zaangażowała w realizację zadań konkursowych. Z racji, że są uczniami Technikum rachunkowości postanowili Swój pomysł oprzeć na zainteresowaniach, wiedzy jaką zdobywają na przedmiotach zawodowych i zdecydowali o utworzeniu działalności gospodarczej, którą miało być „Biuro rachunkowe” o nazwie LICZYDEŁKO. Utworzyli Swój pierwszy biznesplan.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej „Biznesplanu” oraz krótkiej wypowiedzi przygotowanej przez uczniów, w której zostały podsumowane szanse na wygraną i przede wszystkim szanse powodzenia realizacji biznesplanu.

„Biznesplan"
wypowiedzi uczniów

Uczniowie klasy 2TR, którzy więzili czynny udział przy realizacji zadań konkursowych: Bielecka Amelia, Gajek Szymon, Kalec Nikola, Kornatowska Anna, Onuszkiewicz Julia, Odrzywolski Michał, Zalewska Maja, Kaczmarczyk Julia, Wronka Patrycja, Dankowski Jakub, Radzińska Gabriela.

Opiekun konkursu: Emilia Walentynowicz i Sylwia Kowalczyk.