2022-04-30 06:43:33 (ost. akt: 2022-04-30 06:49:30)

SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
W dniu 28 kwietnia w naszej szkolnej bibliotece gościliśmy autorkę książki „Jezioro wspomnień” panią Grażynę Saj-Klocek.
Pani Grażyna jest absolwentką naszej szkoły, co często podkreśla w swoich wypowiedziach, a także w świeżo napisanej książce, w której wiele miejsca poświęciła wspomnieniom z lat szkolnych. Z radością przyjęła zaproszenie na spotkanie z młodzieżą, w którym przeniosła wszystkich uczestników w czasy swojej młodości i w mury szkoły sprzed 40 lat. Nie zabrakło zapisków z pamiętnika, które posłużyły jako pierwowzór części książki. Do starych, pożółkłych zapisków młodzież mogła zajrzeć osobiście. Były też zdjęcia z lat szkolnych. Autorka opowiedziała historię powstania książki. Silnie zaakcentowała potrzebę wewnętrznej dyscypliny w osiąganiu wyznaczonych celów. Jako osoba bardzo aktywna preferująca wszelkie formy ruchu, począwszy od jazdy rowerem w ramach Grupy Rowerowej „Kręcioły”, przez jazdę na łyżwach, nartach, grę w ping ponga, babingtona oraz piesze wycieczki wokół jeziora Domowego Dużego, podkreślała, jak ważne jest znaczenie ruchu dla kondycji fizycznej i psychicznej młodego człowieka. Motywując tym samym młodzież do aktywności fizycznej, jako źródła zdrowia i samozadowolenia. Godzina lekcyjna była zdecydowanie za krótkim czasem na wyczerpanie tematów spotkania. Atmosfera wspomnień i ciepła stworzona przez autorkę książki długo w nas pozostała po Jej wyjściu z biblioteki.