Wycieczka do jednostki wojskowej w Lipowcu

2022-05-04 19:13:58 (ost. akt: 2022-05-04 19:22:04)

W dniu 7.04.2022r. (czwartek) klasy 2TI i 2TM wybrały się na wycieczkę do jednostki wojskowej w Lipowcu (8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny).

Uczniowie mieli możliwość zgłębienia tajników pracy żołnierza. Poznali zakres obowiązków medyka wojskowego, mogli podejrzeć, jak działają radary i na co musi zwrócić uwagę osoba, która je obsługuje. Uczniowie obejrzeli pokaz musztry wojskowej.  Lecz tym, co najbardziej przypadło im do gustu, było strzelanie z broni, do której był podpięty specjalny komputer symulujący miejsce trafienia. Nie wszyscy okazali się wyborowymi strzelcami ;-)

To była pouczająca wycieczka. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda służba w wojsku. Część zadeklarowała, że chciałaby wrócić do jednostki, ale już jako zawodowi żołnierze.