Klasa 2 TR z wizytą w banku

2022-06-12 19:28:35 (ost. akt: 2022-06-12 19:31:35)

Uczniowie klasy 2 TR mieli okazję odwiedzić szczycieński oddział banku PKO BP. Zostali tam ugoszczeni przez p. Agnieszkę Kowalczyk, Dyrektora Działu Finansowego, która przekazała im wiele przydatnych informacji ze świata finansów: jak mądrze oszczędzać, w co najlepiej inwestować, jakie możliwości banki oferują młodym ludziom. Jednak najważniejszym elementem spotkania było przybliżenie obowiązków i codziennej pracy zawodowej pracownika banku.

Uczniowie poznali możliwości zatrudnienia, ścieżki kariery, zarobki i szanse, jakie absolwenci technikum rachunkowości mają w pracy w tym zawodzie. Omówiono kwalifikacje oraz podano przykłady doświadczenia zawodowego, które warto nabyć przed złożeniem CV do oddziału banku. Spotkanie obfitowało w przydatne wiadomości, dzięki którym przyszli pracownicy sektora finansowego mogą bardziej świadomie oceniać swoje predyspozycje do wykonywania zawodów związanych z bankowością.