Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie

2022-06-21 15:16:46 (ost. akt: 2022-06-21 15:18:46)

W dniu 13.06.2022 r. uczniowie klasy 2TR uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panią Monika Sokalską doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy.
Uczniowie po raz pierwszy zetknęli się z PUP w Szczytnie. Pani Monika przedstawiła młodzieży możliwości pracy po ukończeniu technikum rachunkowości. Opowiedziała o możliwości zatrudnienia na rynku lokalnym oraz krajowym. Warsztaty miały na celu uświadomienie młodzieży, że kierunek szkoly średniej, który wybrali jest porządny na rynku pracy przez pracodawców. Oprócz kompetencji twardych (do jakich zalicza się posiadanie wykształcenia) Pani Monika dużo mówiła uczniom o kompetencjach miękkich, które są bardzo ważne w poszukiwaniu pracy. A także jak tworzyć swoje CV, na co zwrócić uwagę, aby było ono atrakcyjne dla przyszłych pracowadców. Na koniec wspomniała o możliwościach jakie oferuje Powiatowy Urząd Pracy.

Opiekunowie: Bożena Drężek, Sylwia Kowalczyk