KRAJOWY SUKCES PROJEKTU eTWINNING

2022-07-08 14:10:56 (ost. akt: 2022-07-08 14:15:03)

W mijającym roku szkolnym, mimo trudności związanych ze zdalnym nauczaniem, uczniowie 1 gr. językowej kl. 2 TR wraz z koordynatorką- p. Małgorzatą Paszkiewicz brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. ‘Changing for Climate Change’.
W ciągu 8 miesięcy grupy uczestników (ZS 1 w Szczytnie, Liceo Linguistico we Włoszech oraz De Bron Tielt w Belgii) pracowały nad zagadnieniami dotyczącymi minimalizowania szkodliwego wpływu człowieka na środowisko. W trakcie realizacji działań, sprawdzaliśmy m. in., jak zakwaszenie wód wpływa na niszczenie żyjących tam organizmów, badaliśmy poziom zanieczyszczeń wdychanych przez nas każdego dnia i stosowaliśmy zasady upcyklingu w praktyce. Nasz wspólny wysiłek i wytężone działania zaowocowały- otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości, pierwsze w trzystopniowej skali wyróżnienie dla najlepszych projektów realizowanych w danym roku szkolnym.

Otrzymanie Odznaki to dla nas przepustka do udziału w konkursie dla najlepszych projektów międzynarodowych. Nagroda ta cieszy tym bardziej, że obecny projekt był największym jak dotąd realizowanym przez naszą szkołę: w sumie brało w nim udział 6 międzynarodowych zespołów, a skala działań została poszerzona o spotkania live, podczas których uczniowie, dzięki wykorzystaniu platformy do zdalnej komunikacji, konsultowali swoje pomysły i omawiali efekty działań w niewielkich, polsko-włosko-belgijskich grupach - wszystko to samodzielnie i wyłącznie po angielsku :)