"Mądre inwestowanie" z projektem "BAKCYL"

2022-11-27 16:06:41 (ost. akt: 2022-11-27 16:10:48)

"Mądre inwestowanie" z projektem

W dniu 16.11.2022 klasa 1TLa i 3TI uczestniczyły w lekcji z projektu BAKCYL - Bankowcy Dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży, który jest realizowany w naszej szkole od 4 lat.
Lekcja została przeprowadzona przez wolontariusza BAKCYL-a, a zarazem naszego nauczyciela Panią Emilię Walentynowicz, a zainicjowana i zorganizowana przez Panią Kamilę Denesiuk.
Tematyka lekcji miała na celu uświadomienie młodzieży, jak inwestować nasze zaoszczędzone środki pieniężne. Jakie wiąże się ryzyko i zysk inwestycji w różne produkty finansowe, które z nich są najbardziej bezpieczne, a dzięki którym możemy osiągnąć duży zysk. Klasa 3TI bierze udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, a wiedza zdobyta na lekcji Bakcyla na pewno pomoże im podejmować słuszne decyzje finansowe, które przybliżą ich do osiągnięcia sukcesu. Mamy nadzieję, że wiedza jaka została przekazana uczniom podczas spotkania zaowocuje w przyszłości ich mądrymi inwestycjami zarówno finansowymi jak i życiowymi.

Organizator lekcji: Kamila Denesiuk
Koordynator projektu Bakcyl: Emilia Walentynowicz