ĆWICZENIA Z GUMAMI OPOROWYMI POWER BAND

2023-04-03 12:18:33 (ost. akt: 2023-04-03 13:14:00)

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość ćwiczyć z gumami oporowymi na lekcjach wychowania fizycznego.
Trening z taśmami oporowymi wzmacnia mięśnie, prowadzi do zwiększenia siły ćwiczącego, a także poprawia koordynację i stabilizację. Podczas ćwiczeń wzmacniane są również mięśnie posturalne. Głównym celem wykonywania zajęć z taśmami jest poprawa zmysłu równowagi, zwiększenie elastyczność mięśni i stawów, a także wyszczuplenie sylwetki. Wykonywane z nimi ćwiczenia są bardzo skuteczne. Pierwsze efekty widać już po 4-5 tygodniach. Mimo że trening z gumami do ćwiczeń nie spali tyle kalorii na raz, co ćwiczenia aerobowe, nadal przynosi korzyści w zakresie utraty wagi. Kiedy budowane jest napięcie mięśniowe, metabolizm organizmu jest znacznie przyspieszony.

Co ważne, stosując gumy oporowe aktywują mięśnie prawie tak skutecznie, jak ciężary – hantle . Oprócz tego taśmy mają pewną przewagę w stosunku do hantli i sztang. Kiedy podnosisz sztangę lub hantle, wielkość pracy, jaką wykonuje mięsień, zależy od tego, w którym miejscu ruchu jesteś a gumy stanowią opór w każdej fazie ćwiczenia.

Zapraszamy do ćwiczeń
A. Bogdalska , M. Klimczak

Przydatne linki do ćwiczeń w domu jeżeli spodobają się wam ćwiczenia
30 ćwiczeń z taśmą oporową wzmacniających całe ciało