Konkurs ZŁOTE SZKOŁY NBP

2023-04-13 09:35:07 (ost. akt: 2023-04-13 09:38:21)

Nasza szkoła brała udział w III edycji programu pt. „Poznajemy bank centralny” konkursu ZŁOTE SZKOŁY NBP. W ramach konkursu mieliśmy do wykonania 3 zadania:

1.Lekcje z ekonomią
2.Warsztat uczniowski
3.Debata szkolna

W Lekcjach z ekonomią brały udział klasy: 1TLa, 1TLb, 1TiL, 2TL, 2TiL, 2TR, 3TR, 3TL, 4EHp. Podczas pierwszej lekcji z ekonomią uczniowie zostali wprowadzeni w świat banku centralnego. Natomiast druga lekcja była poświęcona autentyczności monet i banknotów.

Debata szkolna odbyła się pod hasłem „Euro – za czy przeciw?”. W tym roku w rolę ekspertów wcielili się uczniowie w klas 1WD, 3TI, 3WD, 2TR, 1TI oraz 4EHp. W debacie uczniowie wzięli pod uwagę wiele aspektów związanych w wprowadzeniem euro i stwierdzili, że nie można do końca przewidzieć skutków przyjęcia nowej waluty w Polsce. Zawsze wiąże się to z ryzykiem jednak daje szansę na rozwój oraz lepsze życie.

Warsztat uczniowski został przeprowadzony przez drużynę z klasy 3TR dla klas: 1TLa, 1TLb, 1TiL, 1TM, 1TR, oraz 1TI. W tym roku uczniowie chcąc w sposób ciekawy przybliżyć swoim młodszym kolegom temat banku centralnego postawili na gry. Warsztat uczniowski został podzielony na dwie części.
Pierwsza część to wprowadzenie do tematu - w tym celu przygotowana została prezentacja. Uczniowie biorący udział w warsztacie mogli zapoznać się z tematem banku centralnego oraz po uważnym wysłuchaniu prezentacji bez problemu grać w przygotowane gry. Druga część to gry. Zespół warsztatu uczniowskiego podzielił się na drużyny i każda grupa przygotowała swoją grę. Dzięki temu powstały gry: Bankowe 5 sekund, Złoty chińczyk, Postaw na milion oraz Quiz.

Opiekunowie konkursu: Bożena Drężek , Sylwia Kowalczyk, Emilia Walentynowicz, Marta Nowakowska

Skład drużyny: Gabriela Radzińska, Oliwia Pióro, Amelia Maciora, Julia Lewicka, Maja Mróz, Patrycja Wronka, Elżbieta Piotrowska, Jakub Dankowski oraz Maciej Bazych – klasa 3TR