DEBATA OKSFORDZKA

2023-05-24 07:40:30 (ost. akt: 2023-05-24 07:43:48)

Dnia 23 maja w naszej szkole odbyła się debata oksfordzka zorganizowana w ramach obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja. Jej uczestnicy, uczniowie klasy 1 Technikum Informatycznego zmierzyli się z tezą „Inwigilacja i kontrola to konieczność”. Uczniowie, po raz pierwszy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności prowadzenia dyskusji i organizacji debaty.
Zarówno mówcy propozycji w składzie: Igor Leliński, Piotr Rożen, Sandra Prusaczyk, Krzysztof Gołota jak i opozycji: Miłosz Kowalczyk, Kacper Bieniek, Lipka Kornel, Szymon Kaczyński, zainicjowali dyskusję na temat poczucia bezpieczeństwa obywateli w ramach inwigilacji. Temat debaty nasunął pytania: czy nadmierna kontrola jest konieczna? Czy nie narusza naszej prywatności i wolności, którą gwarantują nam zapisy w Konstytucji RP?
Sposób argumentowania i prezentacji uczniów były wyzwaniem dla jury w składzie: Pani dyrektor Joanna Andrzejewska, Pani wicedyrektor Izabela Gąsecka-Paś i nauczyciela HiT Jolanta Bogacka, dla którego werdykt z minimalną przewagą przechylił się na korzyść opozycji. Najlepszym mówcą został Szymon Kaczyński. Słowa uznania należą się również Marszałkowi debaty Fabianowi Pliszce i sekretarzowi Igorowi Wieszczyńskiemu, którzy czuwali nad prawidłowym jej przebiegiem.

Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie gratulujemy
i życzymy sukcesów w trudnej sztuce oratorskiej.