Wycieczka do Torunia

2023-06-06 11:58:26 (ost. akt: 2023-06-06 12:08:33)

25 maja uczniowie klas: 1TLa,1TLb,1TIL,2TL,1TI i 1TM uczestniczyli w wycieczce do Torunia „Śladami Kopernika”.
Młodzież wraz z opiekunkami: p.Sylwią Kowalczyk, p.Krystyną Łukowską i p.Anną Wrońską odwiedziła Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach, kształcące studentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki stosowanej, a także służące obserwacji kosmosu, badaniom naukowym, popularyzacji wiedzy o wszechświecie.
Następnie udaliśmy się do Domu Mikołaja Kopernika, miejsca łączącego najnowsze technologie multimedialne z historyczną tkanką zabytkowego domu średniowiecznego. Zdobyliśmy wiedzę na temat nauki dawnej i współczesnej, życia codziennego rodziny mieszczańskiej oraz życia i dzieła Mikołaja Kopernika.
Oglądaliśmy również film w technologii 4D „Wszechświat”, prezentujący obecny stan wiedzy na temat Wszechświata i jego historii oraz film „Kopernik – poprzednicy i następcy”, opowiadający historię badań kosmosu i wiedzy na temat astronomii z okresu przed i po przewrocie kopernikańskim.
Potem zjedliśmy pyszny obiad w restauracji „Da Giuseppe”, a godzinę później czekał na nas przewodnik, który pokazał nam najciekawsze miejsca w Toruniu – starówkę, pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Katedrę św.Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty.
Wróciliśmy do Szczytna pełni wrażeń i dobrej energii.