Wycieczka rowerowa

2023-10-12 15:08:29 (ost. akt: 2023-10-12 15:12:40)

Dnia 27.09.2023r. odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy 1TRa nad jezioro Marksoby. Celem wycieczki była promocja aktywnego wypoczynku oraz poznanie interesujących miejsc naszej okolicy i najbliższego regionu zarówno w kontekście kulturowym, społecznym, historycznym, przyrodniczym oraz propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu. Przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Rozwijanie turystyki rowerowej. Popularyzacja przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Integracja zespołu klasowego na stanowisku leśnym nad jeziorem Marksoby.

Podczas pobytu nad jeziorem uczniowie w ramach edukacji przyrodniczej poznali geologię i morfologię akwenu.